Začíname už 15.6.2022

Letná dovolenka s bábätkom?

Máte malé bábätko a chystáte sa cestovať?  Určite nejednu mamičku trápi  otázka či je cestovanie s bábätkom  vhodné.

Aj s malým bábätkom  je možné cestovať, chce to však precíznu prípravu a starostlivé plánovanie. Cestu je vhodné plánovať  podľa denného rytmu bábätka. Väčšina bábätiek počas cestovania  sladko spinká čo však nemusí byť  pravidlom pre všetkých malých cestovateľov a v takomto prípade sa aj spoločný výlet môže rýchlo zmeniť na nepríjemný zážitok. Ak Vaše bábätko nerado cestuje, treba zvážiť, či nie je lepšie cestu posunúť o niekoľko mesiacov, prípadne si vybrať dovolenkový cieľ , ktorý je bližšie k Vášmu domovu a cesta nebude tak dlhá.

1. Cestujeme autom

Cestovanie na dovolenku vlastným autom je pri deťoch a bábätkách veľmi výhodným spôsobom prepravy. Sami ste manažérom svojho času a viete sa prispôsobiť potrebám všetkých pasažierov. Cestu si naplánujte podľa jej dĺžky, cieľa a denného harmonogramu bábätka. Pri plánovaní cesty nezabúdajte na prestávky na dojčenie, kŕmenie a prebaľovanie.

Balenie sa  na dovolenku je pre mnohých rodičov výzvou.  Čo si zbaliť, aby sme so sebou „neťahali“ príliš veľa zbytočných vecí a zároveň, aby nám nič dôležité nechýbalo? Balenie si určite starostlivo naplánujte.

Najdôležitejšou časťou na cestu autom pre malého pasažiera je detská autosedačka. Autosedačku vyberáme podľa veku/váhovej kategórie či výšky pri väčších deťoch. S výberom autosedačky Vám radi poradíme. Ponuku autosedačiek si môžete pozrieť aj u nás: ponuka autosedačiek.

K autosedačke určite odporúčame aj pohodlný cestovný vankúšik.

Určite nezabudnite obľúbenú hračku, mojkáčika, hrklálku či bavlnenú plienku na spánok napríklad.

Papkanie a pitný režim,  určite nezabudnite mať so sebou dostatok tekutín, ktoré môžete preliať do dojčenskej fľaše alebo podávať detskou lyžičkou.

Prebaľovanie: jednorázové plienky, vlhčené obrúsky, jednorázové podložky  a vrecká na použité plienky, krém proti zapareninám, možete si vybrať z našej ponuky: doplnky na prebaľovanie.

Určite si do príručnej tašky zoberte náhradné oblečenie, ak by sa Vaše bábätko spotilo alebo zvracalo, prípadne malý bavlnený podbradník a tiež tenkú dečku na prikrytie.

Kompaktný kočík je nenahraditeľným spoločníkom na cestách. Nielen na dovolenke. Aj počas cesty autom , ak sa potrebuje bábätko „povystierať“ alebo poležať počas  obedovej prestávky. S výberom cestovného kočíka Vám radi poradíme.

Cestovná postieľka, ohrádka. Cestovná postieľka/ohrádka je potrebná nielen na dovolenkový pobyt, ale tiež ak si počas cesty za oddychom urobíte prestávku na prenocovanie.

A samozrejme nezabudnite zbaliť všetko potrebné do kufrov. Odporúčaný dovolenkový zoznam nájdete tu: DOVOLENKOVÝ ZOZNAM

2. Letíme s bábätkom

Letecká doprava je nepochybne najrýchlejším a najpohodlnejším  spôsobom prepravy. Treba však zobrať od úvahy, ako ďaleko bývate od letiska, pretože netreba zabúdať na to, že aj na letisko sa musíte dopraviť a v prípade, že nepôjdete na letisko vlastným autom, treba dať pozor na to, či v objednanej preprave majú detskú autosedačku. Rovnako cestu s malým bábätkom letecky,  treba vopred konzultovať  s Vaším pediatrom.  Okrem povinnej „kufrovej“ výbavy možno aj podľa nášho zoznamu, nezabudnite do lietadla do príručnej batožiny  pribaliť obľúbenú hračku, mojkáčíka, tekutiny , plienky, vlhčené obrúsky, tenkú dečku, náhradné oblečenie a tiež sa odporúča mať cumlík. „Dudkanie“ cumlíčka čiastočne zabráni upchaniu uší pri vzlietaní lietadla.

 RADA NA ZÁVER

No a na záver nezabúdajte na to, že dovolenka je o oddychu, aj keď všetky prípravy okolo môžu byť stresujúce nedajte sa vtiahnúť do stresu a zlej nálady, užívajte si oddych a rodinu či blízkych, s ktorými sa chystáte tráviť spoločný čas a najmä nech cestujete kdekoľvek, ak ste na niečo zabubli vždy si to môžete  takmer všade kúpiť a ak sa Vám aj niečo nevydarí na ďalší rok budete vedieť čo môžete pri svojich cestách zlepšiť.

Krásnu dovolenku!

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie